Komunikaty Kurii łódzkiej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 10.09.2023 XXII Niedziela zwykła

  1. Duszpasterstwo i Strefa Wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby Papageno Team zaprasza na Eucharystię sprawowaną w intencji osób, które odebrały sobie życie. Msza św. celebrowana będzie w niedzielę 10 września o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Zachęcamy również do włączenia się w Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zapraszamy do zainteresowania się tygodniem wiedzy dotyczącej problemu samobójstw. Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej archidiecezja.lodz.pl
  2. W najbliższą sobotę, 16 września w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja „Synodów” Parafialnych. Zapraszamy zwłaszcza Księży Proboszczów z delegacją przynajmniej trzech przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każda delegacja otrzyma świecę, która podczas obrad synodalnych w parafiach będzie symbolizowała obecność Ducha Świętego oraz jedność całej diecezji. Inauguracja „Synodu” Parafialnego w parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się w niedzielę 17 września.
  3. XII Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 17 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
  4. Instytut Teologiczny w Łodzi ponawia informację o rekrutacji na studia niestacjonarne:

6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).

Szczegółowe informacje stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).

  1. Sąsiednia parafia Świętej Rodziny zaprasza serdecznie w następną niedzielę, 17 września na
    V Bieg Świętej Rodziny” ulicami osiedla Retkinia. Początek o godz. 16.30, zakończenie przewidziane na 17.30. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 5 km. Wpisowe wpłacane przez biegaczy zostanie przekazane na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa”. Szczegóły: www.swietarodzina.eu
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138