Kościoły stacyjne 2021

13
Lut

luty 2021

 

 

17

Środa Popielcowa

•  Zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej (wpłata na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej)

•  Kościół stacyjny: Matki Boskiej Zwycięskiej                                         – Abp Grzegorz Ryś

18

czwartek

 

•  Kościół stacyjny: Chrystusa Króla                                                           – Abp Grzegorz Ryś

19

piątek

 

•  Kościół stacyjny: Najświętszego Serca Jezusowego (Retkinia)               – Bp Marek Marczak

20

sobota

 

Kościół stacyjny: Najświętszej Eucharystii                                              – Bp Ireneusz Pękalski

21

1. niedziela Wielkiego Postu

•  Katechumenat. godz.19.00, bazylika archikatedralna OBRZĘD WYBRANIA

•   Zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej (wpłata do kasy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej)

22

poniedziałek

 

Kościół stacyjny: św. Franciszka                                                                 – Abp Władysław Ziółek

23

wtorek

 

Kościół stacyjny: św. Józefa (Ruda)                                                              – Bp Marek Marczak

24

środa

 

Kościół stacyjny: Przemienienia Pańskiego                                                – Bp Ireneusz Pękalski

25

czwartek

 

Kościół stacyjny: św. Wojciecha                                                                   –  Abp Grzegorz Ryś

26

piątek

 

Kościół stacyjny: św. Maksymiliana Marii Kolbego                               – Abp Władysław Ziółek

27

sobota

 

Kościół stacyjny: Trójcy Przenajświętszej                                                 – Bp Ireneusz Pękalski

28

2. niedziela Wielkiego Postu

 

Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce (wpłata do kasy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej)

   

Marzec 2021

 

1

poniedziałek

 

Kościół stacyjny: św. Anny                                                                       –  Abp Grzegorz Ryś

2

wtorek

 

Kościół stacyjny: Świętych Apostołów Piotra i Pawła                            – Abp Władysław Ziółek

3

środa

 

Kościół stacyjny: św. Alberta Chmielowskiego                                        – Bp Ireneusz Pękalski

4

czwartek

 

Kościół stacyjny: Matki Boskiej Jasnogórskiej                                – Abp Władysław Ziółek

5

piątek

Kościół stacyjny: św. Jana Ewangelisty                                               – Bp Ireneusz Pękalski
6

sobota

      

Kościół stacyjny: św. Jana XXIII                                                        – Bp Marek Marczak

7

3. niedziela Wielkiego Postu

•  Katechumenat. godz.19.00, bazylika archikatedralna – I SKRUTINIUM
8

poniedziałek

Katechumenat. godz.19.00, Kaplica DA „5” –  PRZEKAZANIE SYMBOLU WIARY

 

Kościół stacyjny: Matki Boskiej Różańcowej                                          –  Abp Władysław Ziółek

9

wtorek

Kościół stacyjny: św. Elżbiety Węgierskiej                                              –  Abp Grzegorz Ryś
10

środa

Kościół stacyjny: Opatrzności Bożej                                                         – Abp Grzegorz Ryś
11

czwartek

Kościół stacyjny: NMP Królowej Polski                                                    – Bp Marek Marczak
12

piątek

•  „24 godziny dla Pana”, rozpoczęcie godz. 1800

 

Kościół stacyjny: Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów)              –  Abp Władysław Ziółek

 

13

sobota

Jubileusz 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej

 

Pielgrzymki do kosciołów stacyjnych archidiecezji łódzkiej Temat: Droga Krzyżowa

•  8. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. W głównej Mszy św. po modl. po Komunii św. hymn dziękczynny

Te Deum. We wszystkich Mszach św. w modl. powszechnej okolicznościowe wezwanie w intencji Ojca Świętego

•  „24 godziny dla Pana”, zakończenie godz. 2000

 

Kościół stacyjny: Matki Boskiej Bolesnej                                                  – Bp Marek Marczak

 

14

4. Niedziela Wielkiego

Postu

Katechumenat. godz.19.00, bazylika archikatedralna – II SKRUTINIUM
14-17

niedziela -środa

Rekolekcje wielkopostne dla studentów w bazylice archikatedralnej łódzkiej

 

15

poniedziałek

 

Kościół stacyjny: Miłosierdzia Bożego                                                     – Bp Marek Marczak

16

wtorek

 

Kościół stacyjny: św. Antoniego z Padwy                                          – Abp Grzegorz Ryś

 
17

środa

   Kościół stacyjny: Najświętszego Zbawiciela                                     – Bp Ireneusz Pękalski  
18

czwartek

 

Kościół stacyjny: św. Marka Ewangelisty                                            – Abp Grzegorz Ryś

 

•  59. rocznica święceń kapłańskich biskupa seniora Adama Lepy. We wszystkich Mszach św. w modl. powszechnej okolicznościowe wezwanie w jego intencji

 

 
19

piątek

 

Jubileusz 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej

abp. GR – Uroczystość św. Józefa, Patrona Archidiecezji  Łódzkiej, Msza św., bazylika archikatedralna, godz. 1800

•  Do bazyliki archikatedralnej pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników

godz. 17.00 – konferencja

godz. 18.00 – Msza św.

 

Kościół stacyjny: Zesłania Ducha Świętego                                   –  Abp Władysław Ziółek

 

 
20

sobota

 

Kościół stacyjny: św. Teresy od Dzieciątka Jezus                           – Bp Ireneusz Pękalski

 
21

5. Niedziela Wielkiego Postu

Katechumenat. godz.19.00, bazylika archikatedralna – III SKRUTINIUM  
22

poniedziałek

Katechumenat. godz.19.00, Kaplica DA „5” –  PRZEKAZANIE MODLITWY PAŃSKIEJ

 

  Kościół stacyjny: Wniebowzięcia NMP                                               – Bp Ireneusz Pękalski

 
23

wtorek

 

Kościół stacyjny: św. Józefa (ul. Ogrodowa)                                        – Abp Grzegorz Ryś

 
24

środa

  Kościół stacyjny: Najświętszego Imienia Jezus                                     – Bp Marek Marczak  
25

czwartek

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

•  Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia (wpłata na konto Centrum Służby Rodzinie)

 

  Kościół stacyjny: Podwyższenia Świętego Krzyża                             –  Abp Władysław Ziółek

 
26

piątek

Kościół stacyjny: św. Faustyny Kowalskiej                                      – Bp Marek Marczak

 

•  Łódzka Ekumeniczna  Droga Krzyżowa, godz. 1900

 
27

sobota

   

 Kościół stacyjny: św. Stanisława Kostki, bazylika archikatedralna           Abp Grzegorz Ryś

 

 
28

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Jubileusz 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej

36. Światowy Dzień Młodzieży

abp. GR – Do bazyliki archikatedralnej pielgrzymka młodzieży i szkolnych kół CARITAS

godz. 13.15 – konferencja (kościół Ojców Jezuitów w Łodzi)

Marsz dla Jezusa

godz. 15.00 – Msza św. w bazylice archikatedralnej łódzkiej

 

Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia (wpłata na konto Centrum Służby Rodzinie);

 

 
Jak Bóg pozwoli; rocznica I-Komunii św. odbędzie się w dniu 16 maja na mszy św. o godz. 10:30
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138