RDW 13.03.2022

Dnia 13 marca w naszej parafii odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Tym razem uczestnicy pochylili się nad tematem krzyża, dlatego spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, której rozważania skupiały się na znaczeniu Krzyża jako narzędzia zbawienia. Podobnego tematu dotyczyły spotkania w małych grupach, których celem było ukazanie miłości Boga do człowieka wyrażone w śmierci prowadzącej do życia. Istotna była zachęta do działania, w którym krzyż stanie się narzędziem miłości w codzienności każdego z nas. Podobnie Namiot Spotkania kierował myśli uczestników na powiązanie Krzyża Jezusa z naszymi krzyżami, czyli trudnościami jakie musimy przejść w codzienności. Zakończeniem tego dnia było wspołne uczestnictwo we Mszy Świętej.

Mamy serdeczną prośbę w sprawie pomocy dla Ukrainy. Jedna z matek jedzie do Buczy z transportem. Tam bardzo potrzebują;

Leki przeciwbólowe i przeciw gorączkowe.
Skarpetki, maszynki do golenia, żel pod prysznic, piankę do golenia, mydło do rąk, pasta do zębów i szczoteczki do zębów.
produkty; makaron, ryż, kaszę, olej, owsiankę, cukier i gorące kubki, herbatę, kawę, słodycze dla dzieci i jedzenie dla niemowląt.
Termosy, świece, rękawice budowlane, baterie i śpiwory.
Te produkty prosimy składać do małego Kościoła do środy włącznie

.Serdeczne Bóg zapłać.

WAŻNE OGŁOSZENIE
close-link
Pomagamy sąsiadom z Ukrainy. Dary prosimy zapakować w pudełko wagi 10 do 15 kg. Ofiary można wpłacać na nasze konto parafialne z dopiskiem „Pomoc Ukrainie“.     PKO BP 88 1020 3408 0000 4102 0467 3663. Szukamy wolnych mieszkań.  
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138