SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

26
Maj
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

przed celebracją nabożeństwa adoracyjnego

w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem

 

W trwającym Roku Wiary Ojciec Święty Franciszek zaprosił wszystkich wiernych do udziału we wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, 2 czerwca br., o godz. 17.00. Tego dnia Ojciec Święty będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej w bazylice św. Piotra na Watykanie, łącząc się duchowo ze wszystkimi Biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie.

W naszej Archidiecezji takie nabożeństwa pod przewodnictwem Księży Biskupów zostaną odprawione w następujących kościołach: w Bazylice Archikatedralnej, w Kolegiacie Łaskiej, w kościele św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim i w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Pabianicach. Podobne nabożeństwa odbędą się we wszystkich kościołach stacyjnych „Roku Wiary”.

Duchowieństwo i wiernych świeckich z innych parafii zapraszam do udziału w nabożeństwie adoracyjnym w jednym z wyżej wymienionych kościołów.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tej celebracji, z serca błogosławię

 

 

 

                                                                    + Marek Jędraszewski

                                                            Arcybiskup Metropolita Łódzki

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40