Uroczystość odpustowa naszej parafii

02
cze

Uroczystość odpustowa odbędzie się u nas dnia 12.06 o godz. 18:00

Uroczystej Eucharystii o godz. 18:00  będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

Zapraszamy!

Z Bożej łaski i wielkiej troski ówczesnego Biskupa Władysława Ziółka została 13 czerwca 1987 roku erygowana Nasza Parafia w dniu wizyty Ojca św. Jana Pawła II. Dziękujemy dobremu Bogu za dar tego historycznego wydarzenia.  Jesteśmy parafią żywą, liturgiczną i misyjną. Dbamy o Parafian i wspieramy potrzebujące dzieci w Afryce. Przez te 10-lat, kiedy jesteśmy razem  wykonaliśmy 60 inwestycji. Dziś gromadzimy się na Uroczystości odpustowej, której przewodniczy Ks. Arcybiskup Grzegorz , Metropolita Łódzki. Witam Ks. Arcybiskupa jak najserdeczniej i proszę , aby ofiarował tę mszę św. za Parafian, darczyńców i budowniczych Kościoła. Witam wszystkie asysty, gości i naszych drogich Parafian. Ks. Paweł odprawia tę msze św. o łaskę deszczu, ja za zm. Ks. Bohdana Papiernika i tych, którzy budowali nam ten Kościół,  a już odeszli do Pana.

 

Bogu niech będą dzięki za dar tego odpustu. Bogu dziękujemy za dar św. Jana Pawła , Jego wstawiennictwo i nauczanie. Dziękuję Tobie , Drogi Ks. Arcybiskupie za radość i mądrość głoszenie Ewangelii. Na ręce ks. Dziekana dziękuję wszystkim kapłanom. Dziękuję  wszystkim gościom przybyłym na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję Asystom z Parafii;……… i naszej Asyście. Dziękuję Dyrekcjom naszych szkół, Przedszkola , Panu Dyrektorowi  Pałacu Młodzieży Adamowi Kocher za piękną z nami współpracę dla dobra dzieci i młodzieży. Dziękujemy naszym drogim Katechetom za ofiarną i pełną oddania posługę. Dziękuję naszym Drogim Parafianom, Zespołowi Anawim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołom formacyjnym, Żywej Róży, Panom organistom, Kościelnym, naszym paniom i panom, którzy dbają o piękno Kościoła i Jego otoczenia. Dziękuję naszym księżom, klerykowi Mateuszowi. Dziękuję za białe stroje na dzisiaj. Jutro, w dniu wizyty Ojca św. odbędzie się u nas czuwanie. Nabożeństwo jutro o godz. 17,30,  Eucharystia o godz. 18,oo i po niej czuwanie ok, 1,5 godz. Z udziałem naszego kochanego Świętego.  Jutro , jakby chciał Papież pielgrzym na zakończenie będą kremówki.

  Jutro zapraszam, kto ma w żółtych koszulkach.

Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę. Po procesji zapraszam Was kochani na agapę do Sali Jana Pawła II pod Kościołem na wspólne świętowanie.

Bóg zapłać.

Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138