Uroczystość odpustowa naszej parafii

02
Cze

Uroczystość odpustowa odbędzie się u nas dnia 12.06 o godz. 18:00

Uroczystej Eucharystii o godz. 18:00  będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

Zapraszamy!

Z Bożej łaski i wielkiej troski ówczesnego Biskupa Władysława Ziółka została 13 czerwca 1987 roku erygowana Nasza Parafia w dniu wizyty Ojca św. Jana Pawła II. Dziękujemy dobremu Bogu za dar tego historycznego wydarzenia.  Jesteśmy parafią żywą, liturgiczną i misyjną. Dbamy o Parafian i wspieramy potrzebujące dzieci w Afryce. Przez te 10-lat, kiedy jesteśmy razem  wykonaliśmy 60 inwestycji. Dziś gromadzimy się na Uroczystości odpustowej, której przewodniczy Ks. Arcybiskup Grzegorz , Metropolita Łódzki. Witam Ks. Arcybiskupa jak najserdeczniej i proszę , aby ofiarował tę mszę św. za Parafian, darczyńców i budowniczych Kościoła. Witam wszystkie asysty, gości i naszych drogich Parafian. Ks. Paweł odprawia tę msze św. o łaskę deszczu, ja za zm. Ks. Bohdana Papiernika i tych, którzy budowali nam ten Kościół,  a już odeszli do Pana.

 

Bogu niech będą dzięki za dar tego odpustu. Bogu dziękujemy za dar św. Jana Pawła , Jego wstawiennictwo i nauczanie. Dziękuję Tobie , Drogi Ks. Arcybiskupie za radość i mądrość głoszenie Ewangelii. Na ręce ks. Dziekana dziękuję wszystkim kapłanom. Dziękuję  wszystkim gościom przybyłym na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję Asystom z Parafii;……… i naszej Asyście. Dziękuję Dyrekcjom naszych szkół, Przedszkola , Panu Dyrektorowi  Pałacu Młodzieży Adamowi Kocher za piękną z nami współpracę dla dobra dzieci i młodzieży. Dziękujemy naszym drogim Katechetom za ofiarną i pełną oddania posługę. Dziękuję naszym Drogim Parafianom, Zespołowi Anawim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołom formacyjnym, Żywej Róży, Panom organistom, Kościelnym, naszym paniom i panom, którzy dbają o piękno Kościoła i Jego otoczenia. Dziękuję naszym księżom, klerykowi Mateuszowi. Dziękuję za białe stroje na dzisiaj. Jutro, w dniu wizyty Ojca św. odbędzie się u nas czuwanie. Nabożeństwo jutro o godz. 17,30,  Eucharystia o godz. 18,oo i po niej czuwanie ok, 1,5 godz. Z udziałem naszego kochanego Świętego.  Jutro , jakby chciał Papież pielgrzym na zakończenie będą kremówki.

  Jutro zapraszam, kto ma w żółtych koszulkach.

Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę. Po procesji zapraszam Was kochani na agapę do Sali Jana Pawła II pod Kościołem na wspólne świętowanie.

Bóg zapłać.

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138