Życzenia Wielkanoc 2023

09
kwi

,,Każdy z nas potrzebuje zmartwychwstania w swoim życiu; zmartwychwstania do Dobra, do Radości, do Pracy, do Przebaczenia. ”

ks. Jan Twardowski

Kochani Parafianie, drodzy Goście, Przyjaciele,

Życzymy Wam, by Zmartwychwstały Pan obdarzył Was wszelkimi łaskami, błogosławieństwem, radością i pokojem!

Życzymy zatrzymania się przy pustym grobie, by nauczyć się patrzeć, by umieć dostrzec łzę w oku brata, czy cierpienie w oczach siostry. Zmartwychwstanie domaga się ofiary z własnego czasu – dla Boga i drugiego człowieka, właściwej hierarchii wartosci, prowadzącej do właściwej hierarchii celów. A celem ma być poznanie Boga i naśladowanie Go, życie Ewangelią Chrystusa, służba temu, kogo Bóg stawia na Waszej drodze.

Życzymy Wam, byście kochali i przebaczali, jak On, nawet wtedy, gdy ktoś zdradzi, zada ból, czy zostawi w najtrudniejszych chwilach.

By świadectwo Waszego życia, było dowodem na istnienie Boga.

Życzymy Wam, byście patrząc na Rany Zmartwychwstałego nauczyli się przyjmować cierpienie, bo każdy ma swój krzyż, ale to on prowadzi do zmartwychwstania. I choć wspólczesny świat woli kościół przyjemny, bez krzyża, to przecież w krzyżu jest miłości nauka.

Życzymy Wam radości wiary w KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY i rzeczywistej przynależności do niego, a więc też odwagi do stania na straży świętości, bo dziś wielu wystarczy słowo pedofilia, by porzucić wiarę i zanegować świętość.

Życzymy refleksji nad własnym życiem, złożenia w grobie Pana Jezusa swojej grzeszności oraz słabości i zmartwychwstania z Nim do nowego życia, by Wasze życie wydało obfite, dojrzałe owoce współpracy z Duchem Św, a nie z duchem tego świata i byście w każdej sytuacji, i w każdym miejscu byli gotowi wyznać z odwagą i dumą:

,, Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam
Panie, Ty widzisz krzyża się nie wstydzę;
Krzyż Twój całuję, pod krzyżem uklękam,
Bo na tym krzyżu Boga mego widzę ”.

Niech uwielbienie i dziękczynienie dla Tego, Który ukochał nas ponad wszystko oraz kontemplacja Jego miłości i dobroci stanie się Waszą codziennością.

Szczęść Boże, z modlitwą ks. Proboszcz Andrzej Ścieszko i Wspólnota Kapłańska

Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138