Ruch Światło Życie – Ruszamy z pomocą Ukrainie.

03
mar

Ruszamy z pomocą Ukrainie.

Jako Ruch Światło-Życie, w tym Domowy Kościół, rozpoczynamy pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. W pierwszym etapie wspomagamy osoby, które znalazły schronienie w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej. Są to ludzie z całego kraju (między innymi z Domowego Kościoła na Ukrainie), którzy uciekli ze swoich domów na zachód kraju. Potrzeby przekroczyły możliwości organizatorów, dlatego potrzebujemy wspólnego zaangażowania. W transport oraz logistykę bezpośrednio zaangażowani są: para krajowa Domowego Kościoła – Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie, ekonom Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie Wojciech Terlikowski oraz Centralna Diakonia Miłosierdzia. Jak możesz pomóc? – Dokonaj wpłaty na zbiórkę (z tych pieniędzy zostaną zakupione produkty, które trafią bezpośrednio do ośrodka): https://wspieram.oaza.pl/campaigns/pomoc-ukrainie/ – Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach możesz przynieść rzeczy z poniższej listy (bardzo ważne: trzymamy się listy!
To są rzeczy, które realnie są potrzebne) do jednego z punktów:
a. ul. Jana III Sobieskiego 15, parafia oo. Barnabitów: pon-pt 16-21, sobota 9-13, niedziela po każdej mszy świętej
b. Zielonka, ul. Mickiewicza 39/41: środa godz. 16-22
Pierwszy transport z darami wyruszył już 2.03 z Warszawy. Pomoc będzie ciągła, transport będzie regularnie jeździł na Ukrainę tak długo jak to będzie potrzebne. W kolejnych etapach będziemy uzależniać naszą pomoc od rozwoju sytuacji na Ukrainie. Lista potrzebnych rzeczy: mąka, kasze, makarony, ryż, cukier, sól, konserwy mięsne i inne, puszki kukurydza, fasola itp., zapałki, świeczki podgrzewacze, pieluchy dla dzieci i podpaski, papier toaletowy, ręczniki, mydło i inne, jedzenie dla dzieci, kaszki, soki, tubki wyciskane, batony dla dzieci i dorosłych, nutella, płatki, zupki chińskie i inne produkty instant

Fundusz odbudowy duchowej Ukrainy.

Jako Centrum Ewangelizacji Światło-Życie na Ukrainie od kilkunastu lat prowadzimy działalność ewangelizacyjną, szkoleniową dla rodzin, dzieci, młodzieży, dla osób z problemami uzależnień. Robimy to na miejscu w naszym ośrodku, ale też na terenie całej Ukrainy i nie tylko. Z początkiem wojny nasz dom stał się miejscem schronienia dla uciekinierów, którzy ewakuują się z miejsc niebezpiecznych. Historia uczy, że wojna przynosi ogromne straty również po jej zakończeniu: akty agresji, przemocy, samobójstwa itd.
Dlatego już dziś przygotowujemy się do pracy po ustaniu wojny. Chcielibyśmy stworzyć fundusz odbudowy duchowej Ukrainy, który umożliwiłby uczestnictwo w rekolekcjach, warsztatach i innych formach pomocy duchowej i moralnej. Chcielibyśmy pomóc ludziom przywrócić nadzieję i opatrzeć rany traumatycznych przeżyć.
Pieniądze można wpłacać poprzez portal:
https://wspieram.oaza.pl/campaigns/fundusz-odbu…
Dobroczyńców otaczamy modlitwą i wdzięczną pamięcią, oraz zapraszamy, jak będzie taka możliwość, do odwiedzenia nas. Diakonia Centrum Ewangelizacji Światło Życie: Ks. Jarosław Gąsiorek, Ks. Paweł Rossa, Teresa Andruszczyszyn, Irina Iwaszczenko, Barbara Sitek.

Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138