DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 X 2015

11
Paź

Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

dotyczący Dnia Dziecka Utraconego 15 X 2015

 

 

Od 11 lat obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Poronienie dla rodziców to dramat, który pozostawia ślady na całe życie. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, często ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić do długotrwałej depresji i załamania.

Idea 15 października związana jest z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo problemów, z jakimi borykają się rodzice po stracie dziecka. W Polsce, mimo zmiany przepisów prawnych, rodzice mają nadal problemy z godnym pogrzebem swoich dzieci. Śmierć dziecka, które żyło na tyle krótko, że nie miało szans zaistnieć społecznie, jest wręcz negowana przez otoczenie, które odbiera rodzicom prawo do żałoby.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Łódzkiej zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji, w dniu 15 października o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP, na Placu Kościelnym w Łodzi.

 

 

X Marek Marczak

Wikariusz Generalny

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40