Edukacja seksualna rano w środę w UMŁ w Łodzi – co możesz zrobić?

08
Lis

w środę radni łódzcy planują wprowadzić na stałe edukację seksualną finansując rocznie kwotą 100 tys. zł
1. Konferencja na której wyraziliśmy nasze stanowisko, do obejrzenia i posłuchania – http://youtu.be/Vf8J2ZPhaRw  i można dalej udostępniać –tylko pół godziny, staraliśmy się nie rozgadywać.

2. zachęcamy do kontaktowania się z radnymi – tel./ sms – nr dostępne na stronach UMŁ — z prośbą o wycofanie się z pomysłu wprowadzania edukacji seksualnej, do zaniechania wprowadzenia tego tematu pod obrady.
podajemy kontakt do niektórych Radnych z PO w Łodzi:
pomysłodawczyni – Małgorzata Bartosiak- tel. 507 661 296

Paweł Bliźniuk 603 666 169
Elżbieta Bartczak 694 142 232.
Joanna Budzińska tel. 662 292 855
Mariusz Bogacz 721 910 200
Urszula Niziołek – Janiak 888 15 81 81
Magdalena Parulska 792 282 907
Henryk Czyżewski 510 209 016
Karolina Kępka 783 708 148

3. można też wysłać swoje stanowisko mailem do Pani Prezydent sekretariat.prezydenta@uml.lodz.pl  biuro.prezydenta@uml.lodz.pl oraz do wiadomości k.piatkowski@uml.lodz.pl

przykładowa treść:
Z zaniepokojeniem przyjmuję wiadomość o forsowanym przez klub radnych Platformy Obywatelskiej rozszerzeniu programu edukacji seksualnej. Uważam, że to rodzice powinni być wspierani przez system publicznej edukacji w pełnieniu funkcji wychowawczych, a nie wyręczani poprzez zaangażowanie motywowanych ideologicznie aktywistów inżynierii społecznej. Proszę o umożliwienie uczniom łódzkich szkół podjęcia wyzwania wierności w związku i wytrwania na ścieżce szczęścia małżeńskiego. Proszę mieć świadomość, że młodzież, która przyzwyczajana dzisiaj do wielości partnerów seksualnych, nie będzie potrafiła w przyszłości odnaleźć swego szczęścia u boku jednej osoby do końca życia. Wiem i rozumiem, że w indywidualnych przypadkach mogą to być trudne doświadczenia, ale na taką, niełatwą naukę od szkoły zasługuje łódzka młodzież. W życiu nie jest łatwo i nie wolno nam okłamywać młodych ludzi, że wystarczy umiejętnie korzystać z antykoncepcji, aby nic złego nas nie spotkało. Uchwała wprowadzająca możliwość edukacji seksualnej w szkołach jest sprzeczna z aktami wyższymi rangą. Uchwała Rady Miejskiej będzie zaskarżana do organów wyższych instancji oraz Sądów Administracyjnych i Naczelnego Sądu Administracyjnego i zawiadamiane będą organy ścigania z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub jego usiłowania. Takie odwołania i skargi do Sądów administracyjnych będą składane indywidualnie z wnioskami o wstrzymanie wykonalności ewentualnie podjętej uchwały.
Liczymy na interwencję, aby odstąpiono od pomysłu wprowadzenia pod obrady Rady postulatu finansowania edukacji seksualnej .

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138