Kom. Abl. przed Uroczyst. Św. Faustyny

05
Paź
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

przed Uroczystością Św. Faustyny, Patronki  miasta  Łodzi

 

Piątego października obchodzimy w Łodzi Uroczystość, a w Kościele powszechnym wspomnienie św. Faustyny. Helena Kowalska posłuszna woli zmartwychwstałego Chrystusa wyruszyła z naszego miasta w świat, aby stać się wielką apostołką Boga, który jest pełen miłosierdzia. W 2005 roku, na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej, św. Faustyna Kowalska została roku patronką Łodzi.

W sobotę 10 października br., o godz. 1800 w kościele św. Faustyny na Placu Niepodległości odbędą się uroczystości odpustu ku czci Świętej. Będzie im przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki. Po Mszy Świętej wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny oraz symbolami Światowych Dni Młodzieży: krzyżem i ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

Drogich Archidiecezjan, a w szczególności czcicieli Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszam do udziału w modlitewnym spotkaniu z Patronką Łodzi. Wszystkim uczestnikom uroczystości życzę licznych łask od miłosiernego Jezusa, uzyskanych przez pośrednictwo Jego wielkiej Apostołki.

 

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40