Kom. przed Pielgrz. Grup Żywego Różańca do MB Łaskiej

28
Wrz
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

przed II Archidiecezjalną Pielgrzymką Grup Żywego Różańca

do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej

 

Sobór Watykański II przypomniał, że Matka Najświętsza jest „znakiem niezawodnej nadziei i pociechy dla pielgrzymującego Ludu Bożego”. W październiku, miesiącu nabożeństw różańcowych, duszpasterze i wierni świeccy z Archidiecezji Łódzkiej pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej, aby dziękować za łaski otrzymywane przez Jej pośrednictwo, prosić o dalszą opiekę i zapewnić, że uczynią „wszystko, cokolwiek Jezus im powie” (J 2,5).

Tegoroczna pielgrzymka będzie dziękczynieniem za kanonizację Papieża Jana Pawła II. Odbędzie się w niedzielę 12 października. Uroczystość rozpocznie modlitwa różańcowa o godz. 1100. Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 1200 będzie przewodniczył ks. arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Na zakończenie pielgrzymki przewidziany jest koncert.

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich Grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.

 

 

X Adam Lepa

Biskup Pomocniczy Senior

Wydział Duszpasterstwa

Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138