Komunikat Kurii Łódź 2016.11.20

21
Lis
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. Zgodnie ze swoim statutem Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować w Bazylice Archikatedralnej uroczystą Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę 9 listopada o godz. 12.00. Po Mszy św. w krypcie biskupów łódzkich odbędą się modlitwy w intencji wszystkich zmarłych biskupów.
 2. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w obchodach 20. rocznicy reaktywacji w Archidiecezji Łódzkiej. Uroczystości odbędą się 12 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.  Rozpoczęcie o godz. 10.00 w auli konferencją Ks. Prałata Józefa Niżnika pt.: Dlaczego św. Jan Paweł II upomniał się o Akcję Katolicką, po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego. Po liturgii wybrzmi koncert piosenki religijnej zakończony o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zapraszają kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Dzień Jedności Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę 19 listopada w Archikatedrze Łódzkiej i w seminarium pod hasłem: „Idźcie i głoście – Mission Possible”.
  • Program naszego spotkania jest następujący:
  • 10.00 – Zawiązanie wspólnoty
  • 10.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ireneusza Pękalskiego
  • 12.00 – Program powołaniowy przygotowany przez alumnów WSD (podział na grupy po zakończeniu Eucharystii; przejście do seminarium)
  • 14.30 – Zakończenie w ArchikatedrzePo Eucharystii zapraszamy kapłanów na posiłek i spotkanie informacyjne w Duszpasterstwie Akademickim „5”.

   do przekazania wiernym w parafiach łódzkich
 4. Na II Ognisko Patriotyczne, które odbędzie się 10 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszają organizatorzy: parafia p. w. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi (al. Włókniarzy 187) oraz Niedziela Łódzka. Przewidziany jest montaż słowno-muzyczny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wspomnienia świadków i bohaterów walki o niepodległość. Wieczornica w przeddzień Święta Niepodległości odbywa się w miejscu szczególnym – tam, gdzie pochowano żołnierzy poległych w Bitwie Łódzkiej w 1914 r. torujących nam drogę do niepodległości. Zapraszamy wszystkich, którzy we wspólnocie chcą uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, szczególnie środowiska patriotyczne i młodzież.
 5. Na warsztaty rozwojowe pt.: Wzmocnij relacje dla małżonków oraz osób indywidualnych zaprasza parafia p. w. Św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa 22). Dzięki warsztatom uczestnicy mogą uświadomić sobie swoje mocne strony, zrozumieją swoje potrzeby, poprawią komunikację w małżeństwie i w rodzinie oraz nauczą się zauważać i regulować swoje emocje. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godz. 19.00 w domu parafialnym. Warsztaty prowadzone przez Panią Ewę Arendarczyk (doradcę rodzinnego, trenera umiejętności miękkich, coach) będą odbywać się co trzy tygodnie. Szczegóły znajdują się na plakacie. Informacje i zapisy – tel. 503 305 561.
ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138