Komunikat na 22 Światowy Dzień Chorego

09
Lut

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

PRZED XXII ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO

 

Dnia 11 lutego br. – w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – będziemy obchodzić XXII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Błogosławionego Jana Pawła II.

Z tej okazji w specjalnym Orędziu Ojciec Święty Franciszek m. in. napisał: „Kościół widzi w was, drodzy chorzy szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Tak się dzieje: obok, a w rzeczywistości w obrębie naszego cierpienia jest cierpienie Chrystusa, który wraz z nami niesie jego ciężar i objawia jego sens. Kiedy Syn Boży wstąpił na krzyż, zniszczył samotność cierpienia i oświecił jego ciemności… Na mocy chrztu i bierzmowania jesteśmy powołani, by upodabniać się do Chrystusa, Miłosiernego Samarytanina wszystkich cierpiących”.

A zatem 11 lutego, który jest przede wszystkim dniem modlitewnej pamięci o ludziach chorych, zechciejmy wziąć udział we mszy świętej odprawianej w ich intencji w kościołach parafialnych. Odwiedźmy też naszych krewnych i znajomych dotkniętych krzyżem choroby przebywających we własnych domach, a także szpitalach i domach pomocy społecznej.

Wszystkim chorym i tym, którzy o nich pamiętają, serdecznie błogosławię

 

 

 

  X Marek Jędraszewski

   Arcybiskup Metropolita Łódzki

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138