Komunikaty Kurii 2016.06.05

06
Cze
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. . „Dialogi w Katedrze” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego odbędą się w piątek 10 czerwca o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Temat dialogów: Uczynki miłosierdzia w codziennym życiu.
  2. Duszpasterstwo Mężczyzn pw. Św. Józefa z Aleksandrowa Łódzkiego i Stowarzyszenie Formacji Chrześcijańskiej „Sercówka” serdecznie zapraszają na męskie rozmowy i rozważania w dniach 10-12 czerwca do ośrodka „Sercówka” w Wierzchach (niedaleko Koluszek). Tematem przewodnim będzie 1050 lecie Chrztu Polski w kontekście wartości jakie to wydarzenie przyniosło całemu narodowi i każdemu z nas. Gośćmi spotkania będą: Sławomir Lachowski twórca mBanku, o. Marcin Kowalewski CMF i ks. Jarosław Życki. Organizatorzy zapewniają strefę kibica Euro 2016. Szczegóły i dodatkowe informacje na plakacie i na stronie internetowej www.sercowka.pl
  3. Zbliża się archidiecezjalne Święto Eucharystii. Będziemy je przeżywać w niedzielę 12 czerwca na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbyła się w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 r. Następca św. Piotra przypomniał nam wtedy, że „człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym Życiem, które jest z Boga samego”. Jak w latach ubiegłych uroczystość rozpocznie procesja eucharystyczna, która wyruszy o godz. 10.00 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Po jej zakończeniu, przy ołtarzu polowym odprawiona zostanie pontyfikalna Msza św. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Dominik Jaroslav Duka – Prymas Czech.W drugiej części naszego świętowania odbędzie się na placu przy Archikatedrze wieczór uwielbienia za dar Eucharystii animowany przez łódzką grupę uwielbieniową. Podczas tego spotkania swoim świadectwem podzieli się z uczestnikami ks. Krzysztof Dukielski – zastępca koordynatora generalnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

    Do udziału w uroczystości zapraszamy serdecznie kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie młodzież z parafialnych, dekanalnych i regionalnych grup Światowych Dni Młodzieży.

  1. Skupienie dla dziewcząt, organizowane przez Siostry Bernardynki w klasztorze przy ul. Rudzkiej 55/57 w Łodzi, odbędzie się w dniach 18-19 czerwca (sobota-niedziela) pod hasłem „MIŁOŚĆ kontra NIENAWIŚĆ”. W programie: konferencje, warsztaty decoupage, spacer na Rudzką Górę, seans filmowy, śpiew, zabawy. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do 15 czerwca telefonicznie (797 908 149) lub na adres e-mai:
    nowicjat.bernardynki@archidiecezja.lodz.pl
  2. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej narodu odbędzie się w dniach 18-19 czerwca pod hasłem „Nie dajcie się zniewolić”. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi w sobotę 18 czerwca o godz. 15.00 w kaplicy św. Józefa. Uroczysta Msza św. celebrowana będzie 19 czerwca o godz. 9.30. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku miesiąca czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel. 42 66 48 888). Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi należy składać do 31 sierpnia. Kandydaci przybywają na egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną w jednym z dwóch terminów: 1-2 lipca (piątek-sobota) lub 1-2 września (czwartek-piątek). Rekrutacja odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, przy ul. św. Stanisława Kostki 14. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godz. 12.30, natomiast zakończenie dnia następnego około godz. 15.00. Szczegółowe informacje można uzyskać u miejscowych duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl

Wiernych Kościoła Łódzkiego prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, aby nie zabrakło Głosicieli Słowa Bożego i Szafarzy Sakramentów Świętych.

Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138