Komunikaty Kurii Łódzkiej 2017.03.12

13
Mar
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. 13 marca 2013 roku, w godzinach wieczornych, świat poznał nowego papieża, którym został Ojciec Święty Franciszek. Od tego momentu nieprzerwanie trwamy na modlitwie za nowego następcę Św. Piotra. W 4. rocznicę wyboru w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Zechciejmy również w tym dniu pamiętać w osobistej modlitwie o Piotrze naszych czasów.
  2. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W tym roku, zgodnie z przepisami liturgicznymi, uroczystość ku czci naszego Patrona przypada w poniedziałek 20 marca. Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej.
    Do wspólnotowej modlitwy niech czują się zaproszeni kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy i wszyscy wierni świeccy. W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do członków duszpasterskich i ekonomicznych rad parafialnych oraz do szkół, ruchów i innych grup parafialnych.
  1. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na drugi Wieczór Maryjny, który odbędzie się w poniedziałek 13 marca o godz. 19.30 w siedzibie duszpasterstwa (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź). Spotkanie pt.: Stabat Mater Dolorosa. Czy Maryja była z Jezusem w Jego Męce? poprowadzi ks. Marian Chalecki, salezjanin z Duszpasterstwa Akademickiego „Węzeł”.
  2. Szóste spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 17 marca o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5, 8). Poprowadzi je, odpowiadając na pytania młodzieży, ojciec Piotr Bęza, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów.
  3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza na comiesięczny dzień skupienia w niedzielę 19 marca do parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi (przy Placu Niepodległości). Rozpoczęcie o godz. 16.30 w salce dolnego kościoła.
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138