Komunikaty Kurii Łódzkiej 7.01.2018

07
Sty
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Fundacja Żywioły zapraszana na konferencję wychowawczą pt.: Czy w Twoim domu rośnie bohater? dotyczącą problematyki rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która odbędzie się 13 stycznia w Łodzi w hotelu Tobaco (ul. Kopernika 64). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Gościem specjalnym będzie znany rekolekcjonista ks. dr Marek Dziewiecki z wykładem o tym, jak okazywać dziecku miłość i jak uczyć je miłości. W programie wykłady o rozwoju chłopców i dziewcząt. Szczegółowy program konferencji oraz zapisy poprzez stronę internetową: www.zywioly.edu.pl
  2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza 13 stycznia o godz. 18.00 na spotkanie opłatkowe z udziałem Księdza Biskupa Adama Lepy do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Św. Stanisława Kostki 14).
  3. W dniu dzisiejszym (7 stycznia) o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

    Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40