Komunikaty Kurii Łódzkiej 9-10-2016

09
Paź
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. „Dialogi w Katedrze” pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego odbędą się w piątek 14 października o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Temat dialogów: Kościół wobec życia politycznego. Serdecznie zapraszamy.
 1. Diecezjalni Duszpasterze Służb Mundurowych zapraszają do Bazyliki Archikatedralnej funkcjonariuszy i pracowników: Policji, ABW, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej na Mszę św. celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego 12 października o godz. 12.00. Uroczystość, poprzedzona półgodzinnym występem scholi „Jezusowe promyczki i promyki” z Ksawerowa, będzie okazją do podziękowania za zaangażowanie w zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej.
 2. Z racji 47. rocznicy śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD, założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, w sobotę 15 października o godz. 18.00 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Szymon Plewa OCD.
 3. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi realizuje projekt Senior-Mentor – doświadczony wolontariusz. Propagowanie aktywności społecznej osób starszych. Zapraszamy Seniorów 60+ nieaktywnych zawodowo bądź aktywnych w wymiarze mniejszym niż pełen etat na bezpłatne szkolenia wolontariackie. Po zdobyciu certyfikatu Seniora-Mentora – Doświadczonego Wolontariusza możliwe jest zaangażowanie się w dzieła realizowane przez Centrum Służby Rodzinie. Szkolenia odbywają się w sobotę i niedzielę w budynku Centrum Służby Rodzinie (ul. Broniewskiego 1a). Najbliższe ze szkoleń planowane jest na 15-16 października. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (można otrzymać go również w Centrum Służby Rodzinie). Szczegóły i kontakt znajdują się na ulotce.
 4. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 16 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00.Uroczystość Inauguracji poprzedzą rekolekcje na dobry początek roku akademickiego przeprowadzone pod hasłem Idźcie i głoście. Odbędą się one w czterech Duszpasterstwach Akademickich w Łodzi o godz. 19.30:10 X – DA Kamienica (ul. Zielona 13)
  11 X – Jezuickie DA (ul. Sienkiewicza 60)
  12 X – DA Węzeł (ul. Kopcińskiego 1/3)
  13 X – DA Piątka (ul. Skorupki 5)
 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, serdecznie zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi 18 października o godz. 18.00.
 2. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza rodziny, które doświadczyły utratę dziecka, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w dniu 18 października o godz. 18.00 w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a).
 3. Szkołę Rodzenia, czyli przygotowanie rodziców do porodu, karmienia naturalnego, pielęgnacji noworodka i pełnienia ról rodzicielskich, prowadzi Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a). Udział w zajęciach jest nieodpłatny, a zapisy przyjmowane są w siedzibie Centrum Służby Rodzinie, bądź przez telefon (42 682 20 22)
15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138