Komunikaty Kurii Metropolitalnej 2017.05.04

05
Cze
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, których centralnym punktem będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii. W niedzielę 11 czerwca o godz. 10.00 zgromadzimy się pod kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby wyruszyć w procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej. Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana na placu im. Jana Pawła II pod przewodnictwem i z homilią Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego. Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na obiad na placu im. Jana Pawła II w Łodzi. Po południu o godz. 14.00 odbędzie się festyn przygotowany przez Centrum Służby Rodzinie, a o godz. 19.00 wieczór uwielbienia, podczas którego wysłuchamy świadectw uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz wspomnień Księdza Biskupa Adama Lepy z wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w dniu 13 czerwca 1987 roku. Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 oraz modlitwę uwielbienia poprowadzi Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.
    W dniu poprzedzającym w sobotę o godz. 16.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi będzie miała miejsce okolicznościowa konferencja popularno-naukowa, która wpisuje się w jubileuszowe świętowanie nawiedzenia miasta Łodzi przez Następcę Świętego Piotra. Serdecznie zapraszamy 10 czerwca o godz. 19.15 do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej, upamiętniającej wizytę Jana Pawła II w Łodzi 13 czerwca 1987 roku, po którym nastąpi  koncert Chóru Filharmonii Łódzkiej (godz. 19.30).

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40