KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ 2017.05.07

07
Maj
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich w Archidiecezji Łódzkiej będzie obchodzony 13 maja w Bazylice Archidiecezjalnej. O godz. 20.00 Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej poprowadzi nabożeństwo fatimskie z procesją maryjną wokół katedry. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do wspólnej modlitwy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec.
  2. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 16.00 zaplanowana jest Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy, po której nastąpią modlitwy w krypcie w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym roku w sposób szczególny do udziału w pielgrzymce zaproszeni są wolontariusze ŚDM Kraków 2016 oraz rodziny goszczące pielgrzymów w trakcie ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 20 maja o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Adam Lepa udzieli święceń diakonatu 6 alumnom roku piątego. Natomiast w czwartek 25 maja o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera 7 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, a Przewielebnych Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę.
    Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium. Obecnie w naszej Uczelni studiuje 51 alumnów.
  1. XXVI piesza pielgrzymka z katedry do Łagiewnik w Łodzi w intencji trudnych problemów miasta i regionu, organizowana przez Diakonię Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie, odbędzie się 13 maja. Tym razem pielgrzymować będziemy pod hasłem: Ku trzeźwości narodu. Rozpoczęcie pielgrzymki jest zaplanowane na godz. 9.00 w Bazylice Archikatedralnej, a zakończenie w Sanktuarium Św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach Eucharystią około godz. 13.00.
  2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na czwarty Wieczór Maryjny, który odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 19.30 w siedzibie duszpasterstwa (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź). Spotkanie pt.: Fatimskie Totus Tuus w życiu św. Jana Pawła II poprowadzi ks. Bartłomiej Franczak, duszpasterz akademicki z Łodzi.
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138