Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 28.03.2016

28
Mar
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Nasza Archidiecezja zbliża się do drugiej stacji obchodów Roku Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski, która będzie miała miejsce w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to miasto znane z tradycji polskiego parlamentaryzmu. Było ono w historii między innymi siedzibą Trybunału Głównego Koronnego. 3 kwietnia br. o godz. 10.30 rozpocznie się uroczysta procesja z wizerunkiem Matki Bożej Trybunalskiej od kościoła OO. Jezuitów do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego, w którym o godz. 12.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do licznego udziału kapłanów, kleryków, siostry zakonne, asysty parafialne, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich, którym dobro naszej demokratycznej Ojczyzny jest bliskie.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeżywać będziemy w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli w dniu 4 kwietnia. Od lat Kościół w Polsce przeżywa wtedy Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia oraz okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.W Dzień Świętości Życia odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia, prowadzony przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
    (Zebrane ofiary wpłacić na konto Funduszu Obrony Życia, bądź w księgowości Centrum Służby Rodzinie. Numer konta: mBANK SA nr  53 1140 1108 0000 2026 3800 1006).
  1. W związku z licznymi zapytaniami zgłaszanymi do Kurii Archidiecezji Łódzkiej informujemy, że „Dom Schronienia Samotnych, Starszych i Potrzebujących oraz Samotnej Matki im. błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty” w Zgierzu, prowadzony przez Kościół Starokatolicki w RP, nie jest instytucją katolicką. Udzielanie sakramentów świętych oraz posługa egzorcysty przez duchownych tego Kościoła wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego jest nieuprawnione.