Koncert pieśni pasyjnych – Stabat Mater Dolorosa

13
Mar

 

IMG_3880

 

ADAM RYMARZ – wokalista obdarzony ciepłą barwą głosu oraz słuchem absolutnym, z powodzeniem poruszający się zarówno w repertuarze estradowym jak i muzyce improwizowanej. Jest absolwentem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (chóralistyka i edukacja muzyczna). Zadebiutował profesjonalnie w 2001 roku na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w przedstawieniu „Pastorałka na Nowy Wiek”. W latach 2003-2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma (musicale „Miss Sajgon” i „Koty”).
Przez wiele lat swoim głosem wspierał największe gwiazdy polskiej estrady podczas koncertów i nagrań telewizyjnych. Współpracował również z triem Krzysztofa Herdzina, orkiestrami Adama Sztaby i Zygmunta Kukli, chórem Trzecia Godzina Dnia (TGD), Danutą Błażejczyk i Brass Standard Jazz Orchestra oraz Polską Filharmonią Bałtycką. W 2006 roku nagrał Hymn Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Benedyktem XVI “Nie lękajcie się”.
Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m. in. Grand Prix i Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel podczas Warsaw Gospel Days (2005).
Obecnie koncentruje się na działalności solowej. Śpiewa w projektach Leny Ledoff: “Jazz Loves Barok!” i “Duety miłosne”. Wykonuje również poezję Karola Wojtyły w programie “Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
WITOLD JANIAK – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie w 1998 r. Otrzymał specjalną nagrodę za „wyjątkowe walory artystyczne akompaniamentu” podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w 2001 r. Z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet (którego jest twórcą i liderem) zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) oraz Krokus Jazz Festival (2007). Laureat Nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani 2009, w roku 2010 r. otrzymał drugą nagrodę na Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie.
W latach 2000-2004 pracował w chorzowski Teatrze Rozrywki. Uczestniczył m.in. w Festiwalu Pianistów Jazzowych (Kalisz), Festiwalu Jazztopad (Wrocław), Krokus Jazz Festiwal (Jelenia Góra), Bielskiej Zadymki Jazzowej, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Łańcucie, Bydgoszcz Jazz Festival. Brał udział w słynnym projekcie “Koncert na dziesięć fortepianów” realizowanym przez agencję Multi Art. Jest wykładowcą na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych na ul. Rojnej w Łodzi.
Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Krzysztofem Ścierańskim, Maciejem Strzelczykiem, Piotrem Baronem oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką. Wydał dwie płyty autorskie z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet oraz jedną z Witold Janiak Trio. Płyta „Cinema meets Jazz” została Płyta Tygodnia m.in. w radiowej Trójce, Radio Centrum Kalisz, Radio Zachód i Radio Łódź.

15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138