Książka – CzwartePrzykazanie.pl – pierwsza pomoc w oswajaniu starości

30
Lis

Nasza Archidiecezja w trosce o osoby starsze przygotowała książkę pod tytułem „CzwartePrzykazanie.pl”. Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Autorami są znani dziennikarze telewizyjni – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski. Panią Iwonę pamiętamy między innymi z relacjonowania pielgrzymek Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Autorzy książki przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie.

Książkę otwiera wywiad z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Metropolita łódzki opowiada o tym, jak można w rodzinie z miłością i troską zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, które niesie ze sobą podeszły wiek. Ksiądz Arcybiskup wskazuje na potrzebę posługiwania się wyobraźnią miłosierdzia, o której mówił Ojciec Święty Jan Paweł II. Opowiada także o własnych doświadczeniach rodzinnych.

Książkę „CzwartePrzykazanie.pl” będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Koszt jednego egzemplarza to 30 złotych. Książka będzie z pewnością ciekawą lekturą i cennym wsparciem dla starszych parafian, a przede wszystkim dla pokolenia 30-, 40-latków, troszczących się o dobro swoich rodziców. To właśnie do nich w sposób szczególny adresowane są treści książki. Serdecznie zachęcamy do zakupu publikacji.

Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138