Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi 2015

09
Maj

Drodzy!

Za kila tygodni, 31 maja, ulicami Łodzi przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. To już piąty Marsz w naszym mieście! Głównym organizatorem Marszów jest Fundacja Życie, ale to Wy decydujecie o tym, że taka impreza ma sens i od Was, od Waszego zaangażowania zależy, jak Marsz wygląda. Za wszystkie dotychczasowe działania, za wsparcie logistyczne i finansowe, ale także za zaufanie – serdecznie Wam dziękuję!

Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w Marszu. W tym roku rozpoczynamy o godz. 11.00 (o 10.00 dla chętnych Msza Św. w intencji łódzkich rodzin) na ul. Sienkiewicza 60, przed kościołem oo. Jezuitów. Przemaszerujemy ulicami Sienkiewicza, Wigury, Piotrkowską i Skorupki, Marsz zakończy się przed Halą MOSiR przy ul. Skorupki 21, gdzie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na miejski Piknik organizowany przez Miasto Łódź z okazji Dnia dziecka. Tak! W tym roku Miasto daje nam zielone światło dla połączenia Marszu Rodzin i wszystkich Przyjaciół Życia z działaniami magistratu. To wyraźny (i niejedyny!) znak, że nasze działania promujące rodzinę i domagające się inwestowania w łódzkie rodziny zaczynają przebijać się przez pancerz niechęci i lekceważenia, latami budowany przez niewielką, ale jakże krzykliwą grupkę pseudoliberałów. Dla osiągnięcia właściwych efektów musimy jeszcze wiele pracować, ale dziś wiemy już, że przywrócenie rodzinie należnego jej miejsca w społeczeństwie i dobra polityka prorodzinna miasta są możliwe.
Wobec nieśmiałej jeszcze, ale jakże wymownej zgody urzędników na faktyczną promocję rodzin i ludzkiego życia w ogóle, szczególnie zależy nam na wyraźnym, spektakularnym pokazaniu, że jest nas bardzo, bardzo wielu, że jesteśmy zorganizowaną większością tego miasta. To bardzo ważne, aby rodziny i wszyscy manifestujący szacunek dla ludzkiego życia okazywali się liczną, odważną grupą, świadomą swojej siły, swojego społecznego znaczenia i swoich praw. Oczywiście nie wszyscy mieszkańcy miasta wezmą udział w Marszu. Tym bardziej my, jako uczestnicy Marszu, powinniśmy wyróżniać się podczas jego trwania i podczas pikniku.

Drodzy, proszę Was, abyście pilnie rozważyli możliwość współuczestniczenia w finansowaniu Marszu dla Życia i Rodziny. Wszelkie niezbędne działania administracyjne i logistyczne finansujemy do tej pory z własnych środków, nie mamy finansowego wsparcia z Urzędu Miasta ani z Kurii. Aby uzyskać zamierzony efekt radosnej manifestacji potrzebujemy opłacić obsługę nagłośnienia i orkiestrę, która podobnie jak w latach poprzednich, przejdzie na czele Marszu, zakupić kolorowe balony z logo Marszu oraz marszowe wiatraczki, które w ubiegłym roku sprawiły chyba największą radość dzieciom.
Zachęcam do dołączenia do wydarzenia także na Facebooku – https://www.facebook.com/events/771015249660348/

Możemy już podziękować tym, którzy zaufali Fundacji Życie przelewając datki na organizację tego przedsięwzięcia. Nie mamy wsparcia żadnej instytucji, to nasza wspólna obywatelska inicjatywa!
Prosząc o kolejne wpłaty dziękujemy donatorom, którzy już odpowiedzieli na nasz apel:
1. Pani Agata – 30 zł
2. Pani Justyna – 30 zł
3. Pan Arkadiusz – 30 zł
4. Pani Ewa – 20 zł
5. Pan Grzegorz – 30 zł
6. Pan Piotr – 500 zł
7. Pan Wojciech – 30 zł
8. Pan Zbigniew z żoną – 30 zł

Mamy zatem w skarbonie 700 zł.

Planowane wydatki:
– orkiestra swingowa – 2000 zł
– obsługa techniczna nagłośnienia – 500 zł
– balony – 150 zł
– wiatraczki – 250 zł
– chorągiewki – 0 zł — mamy duży zapas z ubiegłego roku
– transparenty – 0 zł — dobry zapas z poprzednich lat
– dystrybucja plakatów – 0 zł — wydział edukacji pomoże w rozdysponowaniu w szkołach

Brakuje nam 2200 zł

Szukamy zatem ok. 70 osób, które przekazując 30 złotych zechcą współfinansować tegoroczną promocję wartości życia i tradycyjnej rodziny.
Fundacja Życie, ul. Piotrkowska 67, 90-422 Łódź
mBank 85 1140 2017 0000 4902 1300 4925
Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję! Jestem przekonany i głęboko wierzę, że razem możemy uczynić nasze miasto miejscem naprawdę przyjaznym rodzinom, miejscem godnego życia wszystkich ludzi!

Michał Owczarski
Prezes Fundacji Życie

marsz-lodz-2015

15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138