Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 2016.10.09

11
Paź
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że film dokumentalny pod tytułem: „Odebrano nam całe dzieciństwo”, mówiący o dzieciach z obozu koncentracyjnego przy ul. Przemysłowej w Łodzi będzie wyemitowany na antenie telewizji TRWAM w piątek 14 października 2016 roku o godz. 22.00.
  2. Film przedstawia ogrom cierpienia polskich dzieci, pochodzących z terenu całej okupowanej przez Niemców Polski i uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej.
    Kuria jednocześnie już dziś zaprasza do udziału w Mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego, która będzie sprawowana dla upamiętniania najmłodszych ofiar II wojny światowej w czwartek 3 listopada br. o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Elżbiety w Łodzi (ul. bł. O. A. Pankiewicza 15).
  3. Leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi otrzymają sztandar, który w piątek 14 października o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej w Łodzi podczas Mszy świętej pobłogosławi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki.  Na Mszę świętą zaproszenia są leśnicy, ich rodziny i wszyscy, którzy pragną modlić się o mądrość i siły w pracy na rzecz ochrony naszych lasów