SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

02
Cze
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

 

W niedzielę 8 czerwca br. będziemy przeżywali kolejny raz archidiecezjalne Święto Eucharystii, ustanowione na pamiątkę niezapomnianej wizyty Świętego Jana Pawła II w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 roku. W roku kanonizacji Papieża – Polaka należy przypominać sobie nauczanie Namiestnika Chrystusowego skierowane do wiernych Kościoła Łódzkiego, które buduje naszą wiarę i miłość do Boga i Kościoła.

Tegoroczne Święto Eucharystii będzie dziękczynieniem Archidiecezji Łódzkiej za ogłoszenie Jana Pawła II Świętym Kościoła.

Zgodnie z dotychczasową praktyką rozpocznie się ono procesją eucharystyczną, która wyruszy o godz. 1000 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Po jej zakończeniu, przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona pontyfikalna Msza Święta. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski, jałmużnik Ojca Świętego Franciszka.

Zwieńczeniem naszego Święta będzie koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się on o godz. 1900 na placu przy Katedrze.

Duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, a zwłaszcza młodzież oraz osoby należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych, serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

 

Wszystkim, którzy wezmą w nich udział, z serca błogosławię

 

 

 

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138